بلوک هبلکس یزد تهران اصفهان

بلوک هبکلس دارای ساختار متخلخل می باشد که به دلیل سبکی و مقاومت بالایی که دارد در ساختمان سازی استفاده زیادی از آن می شود. بلوک هبلکس یزد تهران و اصفهان که از کیفیت بالایی برخوردار هستند یکی از بزرگترین تولید کنندگان این نوع بلوک در ایران می باشند. از مزایای این بلوک می توان به این نکته اشاره کرد که سیم کشی و لوله کشی در آن به راحتی انجام می گیرد.و ابعاد آن نسبت به بلوک های دیگر بزرگتر می باشد.

بلوک هبلکس یزد تهران اصفهان

بلوک هبلکس یزد

همانطور که در متن بالا اشاره کردیم بلوک هبلکس یک نوع بتن است که بسیار سبک می باشد  و از آن در جهت ساخت بنا استفاده می شود بلوک هبلکس یزد یکی از بهترین تولید کنندگان بلوک هبلکس در ایران می باشد.

دیگر از ویژگیهای آن مقاومت در مقابل فشار داخلی است و چون وزن کمی دارد ساختمان نیز وزنش پایین می آید و به همین علت در برابر زلزله دوام بیشتری دارد. این بلوک چون در دمای بالا ساخته می شود و تخلخلی که در ساختار خود ایجاد کرده در مقابل سرما، گرما و صدا عایق خوبی دارد و این ویژگی باعث شده در ساختمان به عایق دیگری احتیاج نباشد. این بلوک به علت سایز آن دیوار چینی بسیار راحتی دارد و برای سیم کشی برق نیز استفاده می کنند.

از بلوک هبلکس بیشتر مهندسین و معماران برای ساختمان سازی استفاده می کنند چرا که ساختمان را در برابر زلزله و آتش ایمن نگه می دارند و همچنین این نوع بلوک باعث می شود رطوبت جذب شود. برای اینکه از بلوک استفاده کنیم در ابتدای کار آن را خیس کنید این روش باعث افزایش وزن بلوک نمی شود و اجازه دهید خشک شود و بعد از این که خشک شد عایق رطوبت می شود و این خیس شدن باعث شده از چسبندگی بیشتری نسبت به دیگر مصالح برخوردار باشد.

از معایب این نوع بلوک فاقد باربری است پس در استفاده از آن توجه کنید چون ساختمان به اسکلت احتیاج دارد و اینکه قبل از استفاده باید خیس کرد و بعد از خشک شدن مختصری جمع می شود و علاوه بر اینها نسبت به انواع دیگر بلوکها از قیمت بیشتری برخوردار است.

رنک بلوک هبلکس سفید است و جالب است بدانید این بلوک عایق صدا بسیار عالی می باشد و در مقابل گرما و سرمای بیرون بسیار مقاومت دارد به همین علت بوده که در عایق سازی برای ساختمان به کار می رود. این نوع بلوک از ترکیبات آهن، سیمان و سیلیس به وجود آمده است و در مقابل حریق و رطوبت از استحکام بالایی برخوردار است و استفاده از آن در ساختمان در جهت مقاوم سازی آنجا در مقابل زلزله می باشد.

پایه اصلی مواد سازنده این بلوک سیلیس است که قابل آتش گرفتن نیست و علت به وجود آمدن حبابهای هوایی در بلوک شده است به همین علت از وزن سبکی برخوردار است.

در طرز آماده نمودن آن سیلیس و آب را ترکیب کرده و به شکل دوغاب می شود و سیمان و آهک را نیز به طور جداگانه مخلوط می کنیم طوری باشد که مخلوط بسیار رقیق نباشد و غلی