بلوک هبلکس یزد تهران اصفهان

بلوک هبلکس یک نوع بتن است گه بسیار سبک می باشد  و از آن در جهت ساخت بنا استفاده می شود بلوک هبلکس  دارای ساختاری متخلخل است و در کارخانه های شهرهای یزد، تهران و اصفهان بهترین نوع آن تولید می شود. از این بلوکها برای ساخت دیوارها داخل ساختمان یا بیرون ساختمان استفاده می شود و از مزایای این بلوک می توان به این نکته اشاره نمود که داخل بلوک هبلکس پر است و ابعاد آن نسبت به بلوکهای دیگر بزرگتر می باشد.

بلوک هبلکس یزد

بلوک هبلکس یزد جزو بهترین کارخانه های بلوک سازی است که بلوک هبلکس یزد ویژگیهایی دارد از جمله وزن سبک آن است نسبت به مصالح دیگر مانند آجر، سیمان و دیگر مصالح می باشد.

دیگر از ویژگیهای آن مقاومت در مقابل فشار داخلی است و چون وزن کمی دارد ساختمان نیز وزنش پایین می آید و به همین علت در برابر زلزله دوام بیشتری دارد. این بلوک چون در دمای بالا ساخته می شود و تخلخلی که در ساختار خود ایجاد کرده در مقابل سرما، گرما و صدا عایق خوبی دارد و این ویژگی باعث شده در ساختمان به عایق دیگری احتیاج نباشد. این بلوک به علت سایز آن دیوار چینی بسیار راحتی دارد و برای سیم کشی برق نیز استفاده می کنند.

از بلوک هبلکس بیشتر مهندسین و معماران برای ساختمان سازی استفاده می کنند چرا که ساختمان را در برابر زلزله و آتش ایمن نگه می دارند و همچنین این نوع بلوک باعث می شود رطوبت جذب شود. برای اینکه از بلوک استفاده کنیم در ابتدای کار آن را خیس کنید این روش باعث افزایش وزن بلوک نمی شود و اجازه دهید خشک شود و بعد از این که خشک شد عایق رطوبت می شود و این خیس شدن باعث شده از چسبندگی بیشتری نسبت به دیگر مصالح برخوردار باشد.

از معایب این نوع بلوک فاقد باربری است پس در استفاده از آن توجه کنید چون ساختمان به اسکلت احتیاج دارد و اینکه قبل از استفاده باید خیس کرد و بعد از خشک شدن مختصری جمع می شود و علاوه بر اینها نسبت به انواع دیگر بلوکها از قیمت بیشتری برخورداراست.

رنک بلوک هبلکس سفید است و جالب است بدانید این بلوک عایق صدا بسیار عالی می باشد و در مقابل گرما و سرمای بیرون بسیار مقاومت دارد به همین علت بوده که در عایق سازی برای ساختمان به کار می رود. این نوع بلوک از ترکیبات آهن، سیمان و سیلیس به وجود آمده است و در مقابل حریق و رطوبت از استحکام بالایی برخوردار است و استفاده از آن در ساختمان در جهت مقاوم سازی آنجا در مقابل زلزله می باشد.

پایه اصلی مواد سازنده این بلوک سیلیس است که قابل آتش گرفتن نیست و علت به وجود آمدن حبابهای هوایی در بلوک شده است به همین علت از وزن سبکی برخوردار است.

در طرز آماده نمودن آن سیلیس و آب را ترکیب کرده و به شکل دوغاب می شود و سیمان و آهک را نیز به طور جداگانه مخلوط می کنیم طوری باشد که مخلوط بسیار رقیق نباشد و غلیظ نیز نباشد که زود خشک می شود.

سپس هر دو مخلوط را با هم ترکیب می کنیم و بعد از آن مواد را داخل قالبهای هبلکس ریخته و سر آن را خالی نگه دارید بعد از طی چندین مرحله مازوت و اندود کردن، هبلکس را در اتوکلاوها با دمای بالاتر از 200 درجه و فشار 12 اتمسفر قرار دهید تا بلوک پخته شود و بعد از آن بلوک آماده عرضه می باشد.

بلوک هبلکس یزد

بلوک هبلکس تهران

هبلکس یک نوع بتن است که به وسیله حبابهای هوا متخلخل شده است بلوک هبلکس تهران پیشتر در ساختمان سازی برای ساخت دیوار استفاده می شود و جایگزین مصالحی مانند آجر و سیمان است که پیش تر در مورد ویژگیهای آن اشاره کردیم. هبلکس به وسیله مهندسان اروپایی ساخته شده و به این نام مشهور شده است.

در تولید این محصول درست است که شرایط سختی را لازم ندارد ولی ساخت آن و طی نمودن مراحل تولید به دقت و ظرافت بالایی احتیاج دارد تا اینکه هبلکسی که تولید می شود شرایط و ویژگیهای هبلکس با کیفیت و دارای وزن سبک، مقاوم در برابر آتش سوزی  و عایق بودن و جذب رطوبت را داشته باشد.

یکی از علتهای تولید هبلکس به دست آوردن محصولی است که سبک باشد و سایزهای مناسبی داشته باشد که بتوان سرعت کار را بالا برد و نیز از عایق خوبی برخوردار باشد که حرارت و صدا از آن عبور نکند که تمام این مزیتها را هبلکس دارد.

از نظر مصرفی نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد چرا که ملاتی که برای دیوار کشی با هبلکس نیاز دارد به اندازه یک چهارم مقدار دیوار کشی است که به وسیله آجر انحام می شود این درست است که مصالح دیوار چینی در هبلکس و دیوار چینی با آجر یکسان است چون بلوکهای هبلکس قسمت بزرگی از دیوار را در بر می گیرد لذا مقدار سیمانی که در آن به کار می رود 10 تا 150 لایه سیمان برای دیوار سه متری احتیاج دارد.

چون عایق در برابر حریق است در زمان ایجاد آتش سوزی به راحتی می توانند جان دیگر اعضا را نجات دهند در این مورد هم خسارت جانی را به حداقل رسانده و هم خسارت مالی را پایین می آورد. جالب است بدانید که زمانی که در اتاقی آتش سوزی اتفاق بیافتد این آتش به اتاقهای مجاور انتقال پیدا نمی کند و می توانید از آن اتاق فرار کنید و جان خود را نجات دهید.

بلوک هبلکس تهران

بلوک هبلکس اصفهان

امروزه به دلیل استفاده زیاد از هبلکس آن را یک نوع بتن مدرن می دانند که دارای ساختار متخلخل است بلوک هبلکس اصفهان بلوکهایی است که به طریق اتوکلاو و هوادار کردن در ساخت آن به کار می رود اصطلاحا بلوط سبک متخلخل می گویند. مهندسان سوئدی از این طرق آن را جایگزینی به جای چوب  نمودند برای اینکه از منابع طبیعی مراقبت و نگهداری نمایند.

چون قبلا هم اشاره شد هبلکس عایق بسیار عالی در برابر گرما و سرما است لذا در فصل گرما به طور عجیبی گرمای داخل اتاق از بیرون بسیار کمتر است زیرا از نفوذ گرما به داخل جلوگیری می کند و همین عمل در زمستان نیز اتفاق می افتد و سرمای محیط خانه بسیار کم است لذا در هزینه ها بسیار صرفه جویی می شود.

این تولید در داخل کشور طرفداران زیادی دارد و نیز در خارج از کشور نیز مشتریان زیادی را جذب این محصول نموده لذا از صادرات خوبی نیز برخوردار است.

قیمت هبلکس در کارخانه های گوناگون با اختلاف کمی متغیر است و چون این بلوکها بر اساس کیفیت و درجه تقسیم می شود قیمتها نیز بر اساس همان نوع و درجه متفاوت است یعنی قیمت هبلکس درجه یک با درجه دو متفاوت است و همچنین قیمت آن با توجه به سایز هبلکس و مقدار سفارش متغیر می باشد.

بلوک هبلکس اصفهان

همه کسانی که جهت خرید هبلکس به سایت ما مراجعه کنند می توانند از مشاوره رایگان در زمینه طراحی و انتخاب سازه درست با توجه به نقشه ساختمان مورد نظر بهره مند شوند و خرید خود را با پر کردن فرم سفارش ثبت نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما