بلوک هبلکس

بلوک هبکلس دارای ساختار متخلخل می باشد که به دلیل سبکی و مقاومت بالایی که دارد در ساختمان سازی استفاده زیادی از آن می شود. بلوک هبلکس یزد تهران و اصفهان که از کیفیت بالایی برخوردار هستند یکی از بزرگترین تولید کنندگان این نوع بلوک در ایران می باشند. از مزایای این بلوک می توان به این نکته اشاره کرد که سیم کشی و لوله کشی در آن به راحتی انجام می گیرد.و ابعاد آن نسبت به بلوک های دیگر بزرگتر می باشد.

بلوک هبلکس یزد تهران اصفهان

بلوک هبلکس یزد

همانطور که در متن بالا اشاره کردیم بلوک هبلکس یک نوع بتن است که بسیار سبک می باشد  و از آن در جهت ساخت بنا استفاده می شود بلوک هبلکس یزد یکی از بهترین تولید کنندگان بلوک هبلکس در ایران می باشد.

دیگر از ویژگیهای آن مقاومت در مقابل فشار داخلی است و چون وزن کمی دارد ساختمان نیز وزنش پایین می آید و به همین علت در برابر زلزله دوام بیشتری دارد. این بلوک چون در دمای بالا ساخته می شود و تخلخلی که در ساختار خود ایجاد کرده در مقابل سرما، گرما و صدا عایق خوبی دارد و این ویژگی باعث شده در ساختمان به عایق دیگری احتیاج نباشد. این بلوک به علت سایز آن دیوار چینی بسیار راحتی دارد و برای سیم کشی برق نیز استفاده می کنند.

از بلوک هبلکس بیشتر مهندسین و معماران برای ساختمان سازی استفاده می کنند چرا که ساختمان را در برابر زلزله و آتش ایمن نگه می دارند و همچنین این نوع بلوک باعث می شود رطوبت جذب شود. برای اینکه از بلوک استفاده کنیم در ابتدای کار آن را خیس کنید این روش باعث افزایش وزن بلوک نمی شود و اجازه دهید خشک شود و بعد از این که خشک شد عایق رطوبت می شود و این خیس شدن باعث شده از چسبندگی بیشتری نسبت به دیگر مصالح برخوردار باشد.

از معایب این نوع بلوک فاقد باربری است پس در استفاده از آن توجه کنید چون ساختمان به اسکلت احتیاج دارد و اینکه قبل از استفاده باید خیس کرد و بعد از خشک شدن مختصری جمع می شود و علاوه بر اینها نسبت به انواع دیگر بلوکها از قیمت بیشتری برخوردار است.

رنک بلوک هبلکس سفید است و جالب است بدانید این بلوک عایق صدا بسیار عالی می باشد و در مقابل گرما و سرمای بیرون بسیار مقاومت دارد به همین علت بوده که در عایق سازی برای ساختمان به کار می رود. این نوع بلوک از ترکیبات آهن، سیمان و سیلیس به وجود آمده است و در مقابل حریق و رطوبت از استحکام بالایی برخوردار است و استفاده از آن در ساختمان در جهت مقاوم سازی آنجا در مقابل زلزله می باشد.

پایه اصلی مواد سازنده این بلوک سیلیس است که قابل آتش گرفتن نیست و علت به وجود آمدن حبابهای هوایی در بلوک شده است به همین علت از وزن سبکی برخوردار است.

در طرز آماده نمودن آن سیلیس و آب را ترکیب کرده و به شکل دوغاب می شود و سیمان و آهک را نیز به طور جداگانه مخلوط می کنیم طوری باشد که مخلوط بسیار رقیق نباشد و غلیظ نیز نباشد که زود خشک می شود.

سپس هر دو مخلوط را با هم ترکیب می کنیم و بعد از آن مواد را داخل قالبهای هبلکس ریخته و سر آن را خالی نگه دارید بعد از طی چندین مرحله مازوت و اندود کردن، هبلکس را در اتوکلاوها با دمای بالاتر از 200 درجه و فشار 12 اتمسفر قرار دهید تا بلوک پخته شود و بعد از آن بلوک آماده عرضه می باشد.

بلوک هبلکس یزد

بلوک هبلکس تهران

از این بلوکها برای ساخت دیوارهای داخل ساختمان یا بیرون ساختمان استفاده می شود. بلوک هبلکس تهران جزو بهترین کارخانه های بلوک سازی است که ویژگیهایی دارد، از جمله وزن سبک آن،  نسبت به مصالح دیگر مانند آجر، سیمان و دیگر مصالح. هبلکس به وسیله مهندسان اروپایی ساخته شده و به این نام مشهور شده است.

در تولید این محصول درست است که شرایط سختی را لازم ندارد ولی ساخت آن و طی نمودن مراحل تولید به دقت و ظرافت بالایی احتیاج دارد تا اینکه هبلکسی که تولید می شود شرایط و ویژگیهای هبلکس با کیفیت و دارای وزن سبک، مقاوم در برابر آتش سوزی  و عایق بودن و جذب رطوبت را داشته باشد.

یکی از علتهای تولید هبلکس به دست آوردن محصولی است که سبک باشد و سایزهای مناسبی داشته باشد که بتوان سرعت کار را بالا برد و نیز از عایق خوبی برخوردار باشد که حرارت و صدا از آن عبور نکند که تمام این مزیتها را هبلکس دارد.

از نظر مصرفی نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد چرا که ملاتی که برای دیوار کشی با هبلکس نیاز دارد به اندازه یک چهارم مقدار دیوار کشی است که به وسیله آجر انحام می شود این درست است که مصالح دیوار چینی در هبلکس و دیوار چینی با آجر یکسان است چون بلوکهای هبلکس قسمت بزرگی از دیوار را در بر می گیرد لذا مقدار سیمانی که در آن به کار می رود 10 تا 150 لایه سیمان برای دیوار سه متری احتیاج دارد.

چون عایق در برابر حریق است در زمان ایجاد آتش سوزی به راحتی می توانند جان دیگر اعضا را نجات دهند در این مورد هم خسارت جانی را به حداقل رسانده و هم خسارت مالی را پایین می آورد. جالب است بدانید که زمانی که در اتاقی آتش سوزی اتفاق بیافتد این آتش به اتاقهای مجاور انتقال پیدا نمی کند و می توانید از آن اتاق فرار کنید و جان خود را نجات دهید.

بلوک هبلکس تهران

بلوک هبلکس اصفهان

از مزایای بلوک هبلکسمی توان به این نکات اشاره کرد که داخل بلوک پر می باشد و در برابر آتش بسیار مقاوم می باشد و عایق خوبی در برابر صدا و حرارت است. بلوک هبلکس اصفهان در ساختمان سازی برای ساخت دیوار استفاده می شود و جایگزین مصالحی مانند آجر و سیمان است. شما با خرید بلوک هبلکس اصفهان می توانید با صرفه جویی در ساخت و ساز باعث کاهش هزینه ها شوید.

امروزه به دلیل استفاده زیاد از هبلکس آن را یک نوع بتن مدرن می دانند که دارای ساختار متخلخل است بلوک هبلکس اصفهان بلوکهایی است که به طریق اتوکلاو و هوادار کردن در ساخت آن به کار می رود اصطلاحا بلوط سبک متخلخل می گویند. مهندسان سوئدی از این طرق آن را جایگزینی به جای چوب  نمودند برای اینکه از منابع طبیعی مراقبت و نگهداری نمایند.

چون قبلا هم اشاره شد هبلکس عایق بسیار عالی در برابر گرما و سرما است لذا در فصل گرما به طور عجیبی گرمای داخل اتاق از بیرون بسیار کمتر است زیرا از نفوذ گرما به داخل جلوگیری می کند و همین عمل در زمستان نیز اتفاق می افتد و سرمای محیط خانه بسیار کم است لذا در هزینه ها بسیار صرفه جویی می شود.

این تولید در داخل کشور طرفداران زیادی دارد و نیز در خارج از کشور نیز مشتریان زیادی را جذب این محصول نموده لذا از صادرات خوبی نیز برخوردار است.

قیمت هبلکس در کارخانه های گوناگون با اختلاف کمی متغیر است و چون این بلوکها بر اساس کیفیت و درجه تقسیم می شود قیمتها نیز بر اساس همان نوع و درجه متفاوت است یعنی قیمت هبلکس درجه یک با درجه دو متفاوت است و همچنین قیمت آن با توجه به سایز هبلکس و مقدار سفارش متغیر می باشد.

بلوک هبلکس اصفهان

همه کسانی که جهت خرید هبلکس به سایت ما مراجعه کنند می توانند از مشاوره رایگان در زمینه طراحی و انتخاب سازه درست با توجه به نقشه ساختمان مورد نظر بهره مند شوند و خرید خود را با پر کردن فرم سفارش ثبت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *